SET - BULL 2022
(11 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som SET - Bull 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 920,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA soft ultra |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från SET |
Beskrivning från tillverkare
Modellen lyfts fram som ett rent power racket. Slagytan består av två lager med kolfiber där det yttersta 12K-lagret ger styvhet åt denna modell. Även kärnan är av det hårda slaget och här har du ett racket som ger dig offensiv fart. Modellen vänder sig därför till duktiga spelare som söker vinnande slag. Droppformen och den medelhöga balans ger dig kontrollen i ditt spel.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 11 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Amanda Hallquist", Kvinna 10 år
Nivå: motionär
Det är snyggt och bra det passar mig bäst
2024-11-09, 17:05
3
Man 22 år
Nivå: motionär
-
2025-11-16, 01:09
4
"Apc", Man 26 år
Nivå: elit
-
2025-11-13, 09:58
5
Man 30 år
Nivå: motionär
-
2024-03-27, 19:47
3
Man 44 år
Nivå: avancerad
-
2023-04-06, 12:31
5
Man 44 år
Nivå: avancerad
-
2023-04-05, 23:25
















