SALMING - MAGICIAN S5 2022
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Salming - Magician S5 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 230,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 340 - 360 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Feel |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Salming |
Beskrivning från tillverkare
Salming Hero S5 är ett rundformat racket med låg balans och en större sweetspot. Genom sina utmärkta spelegenskaper och känsla är S5 ett utmärkt val för både nybörjare och avancerade spelare som söker optimal kontroll över hela banan. Racketen har en mjuk EVA FEEL-kärna och en yta av 3k kolfiber, vilket ger en behaglig bollträff och överlägsen kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com













