PADDLE COACH - TRITUBOX 12K 2025
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Paddle Coach |
Beskrivning från tillverkare
Paddle Coach Tritubox 12K 2025 är en racket tänkt för spelare som vill ha en verkligt defensiv prestanda, med en robust konstruktion och ett stabilt beteende när spelet accelererar. Dess kombination av 12K-kolfiber, Black EVA High Density och det strukturella systemet Tritubox syftar till att erbjuda en fast slagen känsla, med stor stabilitet och en bollutgång designad för att ge kraftfulla slag från banans baksida.
Utskrift från www.racketguide.com













.jpg)

