OSAKA - PRO TOUR LTD TECH 2022
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Osaka - Pro Tour LTD Tech 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 340 - 360 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | SNAP foam |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Osaka |
Beskrivning från tillverkare
The Vision Pro Collection är den perfekta kombinationen av lekfull design och hög standard. Vision kollektionen strävar efter att följa trenden och erbjuda högkvalitativa egenskaper och material. Precis som namnet avslöjar är detta en begränsad upplaga och ett av märkets mest påkostade modeller. Modellen är droppformad och med medelbalans vilket ger dig ett allround racket som riktar sig till såväl motionärer som mer avancerade spelare. Kärnan av patenterade Snap® Foam är av det mjukare slaget och man har satsat på att ge spelaren extra möjlighet att sätta spinn på bollen dels genom en struktur i slagytan kallad Quantum Spin® System och dels genom den ruggade ytan.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Mattias", Man 30 år
Nivå: motionär
Lättspelar.topptungt
2023-11-21, 09:11
5
"Esther", Kvinna 34 år
Nivå: motionär
Nöjd
2024-02-28, 21:03
4
Man 52 år
Nivå: motionär
-
2022-11-11, 09:54
















