NOX - DRONE 2021
(4 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - Drone 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 120,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 70% Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Glasfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
DRONE karakteriseras av ett bekvämt, stabilt och kul racket som är enkelt att spela med. Några av marknadens finaste teknologier som HR3-kärnan och räfflade slagytan i kombination med kolfiberramen och 3k glasfiber gör detta till ett utmärkt val för den som söker ett prisvärt racket.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 36 år
Nivå: avancerad
-
2026-01-30, 11:18
4
Man 61 år
Nivå: motionär
-
2023-04-07, 06:52
4
Man 61 år
Nivå: motionär
-
2023-03-10, 21:15
4
Man 61 år
Nivå: motionär
-
2023-03-10, 21:09














