NOX - AT PRO CUP GENIUS 2024
(21 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - AT PRO CUP Genius 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 230,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Vad skulle hända om vi satte ihop materialen från Miguel Lampertis klassiska ML10 Pro Cup i formen av Agustín Tapias AT10? Ett galet bra racket. AT Pro Cup kombinerar de mest enastående egenskaperna hos båda: hanterbar och snabb som AT10, och bekväm och solid som ML10. Inkluderar det utbytbara Smartstrap®-säkerhetslinan, som nu har utvecklats till en kompakt del för ökad styrka och säkerhet. Mer hygienisk, säkrare och mer anpassningsbar.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 21 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Simão", Man 23 år
Nivå: avancerad
Jag gillar hur det känns att röra sig runt, men när det är dags att fatta ett beslut har jag inte den kraft jag önskar att jag hade.
2025-11-12, 20:58
3
"Pablo", Man 32 år
Nivå: motionär
Jag vill ha lite mer kraft utan att ge upp kontroll och hantering.
2025-10-23, 19:31
3
"PM", Kvinna 50 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Jag gillar racket men det gör ont i min armbåge.
2025-04-19, 02:19
4
Man 28 år
Nivå: nybörjare
Jag tror att jag behöver en högre "sweet spot".
2026-01-25, 23:16
3
"Borja", Man 34 år
Nivå: motionär
Lite för mjuk för min spelstil.
2025-10-30, 20:24
3
"Thomas", Man 36 år
Nivå: motionär
Litt for myk men ellers bra
2024-04-11, 13:28
















