JOMA - ST BLAST PRO HRD BLACK GREY 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Joma - ST Blast Pro Hrd Black Grey 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £160.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | Glasfiber 67% + 12K kolfiber 33% |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Joma |
Beskrivning från tillverkare
Paddelracket designat för tävling. Hybridformat modell med ganska hög balans för att uppnå balanserad kontroll och kraft. Utmärker sig genom sin stora sweet spot och utmärkta manövrerbarhet, idealisk för spelare som gillar att bygga upp poängen och bestämma rätt ögonblick att avgöra den. Kärnan är sammansatt av högdensitets BlackEVA HRD, en gummi som erbjuder kraftfull bollutgång med stor kontroll. Ytan kombinerar ett lager av 12K kolfiber med 3D-relief Joma Spin. Dess grova-sandiga finish erbjuder större precision, utöver att förstärka bollens effekt, vilket underlättar toppspinn eller slice-skott och förbättrar placeringen på varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com






