JOMA - APPT VIOLET BLACK 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Joma - APPT Violet Black 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.500,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 360 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | Glasfiber + 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Joma |
Beskrivning från tillverkare
Joma APPT Violet Black är ett diamantformat padelracket med hög balans, byggt för spelare som vill kombinera kraft och precision i sitt spel. Racketens träffyta består av en komposit av 3K-kolfiber och fiberglas, vilket ger en stabil men ändå relativt förlåtande bollträff. Kärnan i Black EVA-skum ger en balanserad bollutgång med bra respons på offensiva slag. Den höga balansen bidrar till extra kraft i smashar och offensiva slag, vilket gör den här modellen lämplig för spelare på medel- till avancerad nivå som vill dominera i offensiven utan att ge avkall på kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
















