ENDLESS - GLIDE YELLOW 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Endless - Glide Yellow 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £220.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | Glasfiber + 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft 30 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Endless |
Beskrivning från tillverkare
Gillar du att placera bollen för att förvirra dina motståndare? Föredrar du precision framför kraft? GLIDE är din nästa racket. Endless® Glide-serien är utvecklad för att förbättra din kontroll över spelet tack vare en unik kombination av tekniska egenskaper och högkvalitativa komponenter.
Utskrift från www.racketguide.com















