DROP SHOT - FURIA ATTACK 1.0 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Drop Shot - Furia Attack 1.0 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 040,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K carbon fiber textreme |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Pro |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Drop Shot |
Beskrivning från tillverkare
Inom kollektionen Be One hittar vi Pala Drop Shot Furia Attack 1.0, en högklassig modell som underlättar snabbt och högpresterande spel, gynnar kraften och möjliggör samtidigt mer exakt kontroll. Pala Drop Shot Furia Control 1.0 är designad med en droppform, vilket ger en central sweet spot, ovanför den centrala zonen. Dess balans är medelhög mot rackethuvudet. Gummit som utgör dess inre är Eva Pro, ett gummi vars huvudegenskap är känslan av kontroll. Med en hög bollhastighet uppnås större kraft. Dess ytor består av Carbon 18K Textreme; tvåvägs platt kol med 18.000 filament per varje koltråd. När det gäller designen, har Pala Drop Shot Furia Attack 1.0 en unik, enkel och tidlös stil där detaljer i grön färg blir framträdande, vilket ger vår racket en speciell karaktär.
Utskrift från www.racketguide.com















