CORK - PREMIUM CONTROL 2022
(20 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cork - Premium Control 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $410.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber + 3K Glasfiber + Innegra + Kork |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA Soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Cork |
Beskrivning från tillverkare
Premium Control-racket, i droppform med medelbalans, är lämplig för defensiva spelare som föredrar kontroll i sitt spel. Med det nya, exklusiva och aldrig tidigare skådade asymmetriska hålmönstret, designades den för att optimera en bred sweet spot, med en håldiameter för varje specifik zon av racketen. Gummit i mitten av racketen har en unik och innovativ teknik, ett halvborrat kors, detta halvborrade i mitten ger en kontrollerad output med en bred och kontrollerad sweet spot, vilket tar bort studseffekten vid försvar och ger större kraft vid defensiv höjd. Den har en ny kapteknologi som ytterligare minskar vibrationer tack vare sin mjukare sammansättning och sin ovala form för bättre greppmångsidighet. Alltid med det exklusiva CORK PADEL anti-vibrationssystemet.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 20 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Luca", Man 49 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Jag tycker att hon är perfekt för att spela i försvar men när det behövs kan hon vara offensiv.
2026-02-01, 19:35
3
Man 42 år
Nivå: motionär
Bra kontroll men villa ha mer spin
2024-06-18, 10:13
3
"Øse betak", Kvinna 46 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Den stinker
2024-09-20, 23:23
4
Man 37 år
Nivå: motionär
-
2026-04-08, 01:31
3
Man 34 år
Nivå: avancerad
-
2024-09-19, 22:08
4
Man 51 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2024-09-04, 17:14















