CARTRI - CANNON 2.0 2021
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cartri - Cannon 2.0 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $280.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber + glasfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft 22 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cartri |
Beskrivning från tillverkare
Cartri presenterar Cannon 2.0 - modellen som ger dig kanonslag på banan! Den perfekta mixen av fart och kontroll med härlig fart och stor sweetspot. Helt enkelt, ett optimalt allsidigt racket!
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Man 20 år
Nivå: motionär
-
2023-11-29, 19:34
5
Kvinna 51 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-04-10, 20:39
4
Man 49 år
Nivå: avancerad
-
2023-01-04, 18:50














