ALACRAN - AKER 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Alacran - Aker 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 210,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | ESP Professional Rubber |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Alacran |
Beskrivning från tillverkare
Alacran Aker är ett raffinerat racket designat för spelare som söker balans mellan kontroll och känsla. Med en hybriddroppsform får du en generös sweet spot samtidigt som du behåller kontroll vid defensiva slag. Slagytorna är tillverkade i 3K-kolfiber, vilket ger stabilitet och precision, och kärnan i ESP medium-soft rubber erbjuder komfort och mjuk bollkontakt. Ramen med C-Bone Twin Tube / dual carbon konstruktion ökar strukturell styvhet och minskar vridning. Den 3D-texturerade ytan hjälper dig att lägga effekt i slagen med bättre grepp, och det integrerade anti-vibrations-bropaketet dämpar stötar och skyddar armen. Med en profil på 38 mm levererar Aker en jämn känsla i varje slag. För dig som vill kombinera känsla, precision och teknik är Alacran Aker ett starkt vapen på bana.
Utskrift från www.racketguide.com
















