SKULL PADEL - V1100 MATTE BLUE BLACK 24K 2025
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Skull Padel - V1100 Matte Blue Black 24K 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.100,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA SK8 |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Skull Padel |
Beskrivning från tillverkare
V1100-racket har en kraftfull ram och en högspänd kolfiberyta. Insidan av V1100-racket är gjord av SK-8 professionellt EVA-gummi. Mycket lämplig för medel- och avancerade spelare. En elegant elitracket med en stark känsla av kraft. Utsidan är gjord av kolfiber med en 3D-hexagonyta. Detta gör att du kan skruva bollen mycket bra och placera vinnande drop shots.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Francesco", Man 52 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
.
2026-03-08, 18:26
5
Man 47 år
Nivå: motionär
-
2025-11-14, 21:40














