SIUX - DIABLO REVOLUTION 24K 2021
(13 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Diablo Revolution 24K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 4 910,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K kolfiber + grafen |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Denna modell ger den mjukaste känslan av de tre Diablo Revolution-modellerna. Detta tack var slagytan av 24K kolfiber som är mer elastiska än tunnare fiber och därmer ger högre utgångshastighet jämfört med syskonmodellerna och högra precision i varje slag. Den har samma form och balans och genererar en otrolig kraft, vilket gör det till en dröm för storsmasharna. EVA-gummit i kärnan reducerar vibrationer och därmed minskar risken för skador som uppkommer vid bollträffar. Modellen inkluderar också den dubbla kolfiberramen och antivibrationssystemet Shockout.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 13 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Pablo", Man 39 år
Nivå: motionär
Den har mycket bollutgång och hjälper till.
2025-11-13, 11:26
4
"Alex", Man 33 år
Nivå: motionär
Bra
2024-01-20, 20:36
5
Man 33 år
Nivå: motionär
-
2024-07-28, 20:43
4
Man 49 år
Nivå: avancerad
-
2024-03-25, 19:32
4
Man 53 år
Nivå: avancerad
-
2024-01-30, 17:47
4
"Per", Man 55 år
Nivå: avancerad
-
2023-11-20, 15:12















