SIDE SPIN - SILVER 2022
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Side Spin - Silver 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 320,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + metall |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA medium |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Side Spin |
Beskrivning från tillverkare
Silver 3K är ett padelracket från den nya Side Spin 2022-kollektionen, framtagen för spelare som vill höja nivån och hastigheten i sitt spel. Med sin droppform är sweet spot något högre än ett runt racket (Silver ctrl). Det är därför, tillsammans med 3K-kolfibern, de kommer att hjälpa dig att få större kraft i smashen och öka hastigheten på alla höga bollar. Vi innoverar med metallteknologi, som är metallblad runt ramen, denna teknologi gör det möjligt för oss att ge ramen större styvhet. Silver hjälps av den svarta medium Eva för att korrigera perfekt och erbjuda en hög nivå av balans till racketen. Har en sandig finish, som ger extra grepp.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 33 år
Nivå: avancerad
-
2023-03-20, 18:52














