SANE - AGGRESSOR EVOLUTION DIAMOND OMEGA 2025
(12 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Aggressor Evolution Diamond Omega 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $410.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 351 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 15K 2to1 kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Pro Reactive |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Sane |
Beskrivning från tillverkare
Agressor Evolution Diamond Omega har designats för spelare som söker en högpresterande offensiv racket utan att offra kontrollen i långsammare situationer. Dess diamantform ger en hög balans, idealisk för att generera kraft i varje slag och dominera aggressivt spel från första poängen.
Tillverkad med 15K "2 till 1" kolfiber och den nya PRO REACTIVE-kärnan, erbjuder denna racket en medelkänsla med utmärkt bollutsläpp, vilket låter dig anpassa dig till både det långsamma tempot och kraven i snabbt spel med total smidighet. Dessutom inkluderar den nya kollektionen ett reliefmönster direkt från formen, vilket skapar extrem skrovlighet på ytan som dramatiskt förbättrar spinn. Dina slice- och topspin-slag kommer nå en annan nivå.
Tillverkad med 15K "2 till 1" kolfiber och den nya PRO REACTIVE-kärnan, erbjuder denna racket en medelkänsla med utmärkt bollutsläpp, vilket låter dig anpassa dig till både det långsamma tempot och kraven i snabbt spel med total smidighet. Dessutom inkluderar den nya kollektionen ett reliefmönster direkt från formen, vilket skapar extrem skrovlighet på ytan som dramatiskt förbättrar spinn. Dina slice- och topspin-slag kommer nå en annan nivå.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 12 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
"Leonardo", Man 26 år
Nivå: avancerad
Väldigt stor sötpunkt och utmärkt bollavslut
2026-05-01, 15:00
5
"GDT", Man 52 år
Nivå: motionär
Bra kontroll och utmärkt fart
2025-11-22, 11:50
3
"Fabio", Man 49 år
Nivå: motionär
Lätt men ganska urladdad
2026-01-18, 17:26
4
"Maurizio", Man 53 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Lätt
2025-12-12, 14:06
5
"Xxx", Man 53 år
Nivå: avancerad
Topp
2025-11-14, 06:51
3
Man 29 år
Nivå: motionär
.
2026-02-09, 15:53















