SALMING - HERO S5 2022
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Salming - Hero S5 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £160.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 355 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Feel |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Salming |
Beskrivning från tillverkare
Salming Hero S5 är ett runt, lågbalanserat racket med extra stor sweetspot. Med grymma spelegenskaper och känsla är S5 ett perfekt val för den nya spelaren eller den mer avancerade som letar efter maximal kontroll i alla lägen på banan. Utrustad med EVA FEEL och 3K för en mjuk, skön känsla vid bollträffen och maximal kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Trygve", Man 53 år
Nivå: motionär
Bra sweetspot
2024-02-24, 08:27
5
"Ts", Man 53 år
Nivå: avancerad
Litt soft
2024-02-05, 19:39
4
"Clara Persson", Kvinna 23 år
Nivå: avancerad
-
2023-11-22, 13:54














