SALMING - HERO S19 2022
(4 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Salming - Hero S19 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £200.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Attack |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Salming |
Beskrivning från tillverkare
Salming Hero S19 är ett hybridformat racket. Med en mix av runt och droppformat rack ger det dig den perfekta mixen av kraft och precision. Med balansen centrerad till mitten ger den full kontroll i både anfall och försvar på banan. Racketens träffyta består av en 12K kolfiberyta som ger dig en styv och kompakt träffkänsla. Detta kolfibermaterial absorberar också vibrationer i varje slag genom att sprida ut kolfibermönstret. Kärnan består av EVA Attack som är en high rebound kärna med högre styvhet för ökad kraft. Detta racket är en perfect match för en väldigt bred målgrupp där allt från den kräsna motionären som söker ett kvalitativt, offensivt inriktat racket skulle finna mycket fördelar till den mer avancerade spelaren.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 62 år
Nivå: motionär
Kontroll
2024-04-22, 06:38
2
"Pertti", Man 36 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
---
2024-06-24, 22:29
5
"Jonas", Man 44 år
Nivå: avancerad
-
2024-01-29, 14:05
4
Man ? år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2022-11-10, 19:52












