ROYAL PADEL - M27 FURY 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Royal Padel - M27 Fury 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £310.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 365 - 380 g |
| Form | Diamant - Oversized |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA Mid Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Royal Padel |
Beskrivning från tillverkare
R FURY 2026 behåller sin vildaste essens för att fortsätta vara synonym med ABSOLUT KRAFT. Designad för offensiva spelare som lever för att avsluta, kombinerar denna racket EVA MID HARD-gummi med en yta 100 % i 12K kolfiber, vilket ger en fast, aggressiv känsla och en explosiv respons vid varje slag. Dess diamant-oversizeform och höga balans ger en perfekt balans mellan kraft och kontroll, vilket även gör det möjligt att dominera i övergångar och precisionsslag. Den grova ytan främjar effektskapande och förbättrar träffpunkten, vilket hjälper dig att avsluta poäng med auktoritet vid nätet. För denna säsong 2026 har R FURY en helt ny design, mer imponerande och modern, som speglar den obändiga karaktären i Royal Padels kraftfullaste serie. Så om du letar efter en aggressiv, fast racket redo att definiera varje poäng, är R FURY 2026 din ultimata allierade på banan! Finns i vikter mellan 365 och 380 gram. På Royal Padel väger vi var och en av våra racketar individuellt för att du ska kunna välja den perfekta vikten för din spelstil.
Utskrift från www.racketguide.com















