MIDDLEMOON - ECLIPSE 7 CARBON ROUGH LIGHT 2021
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Middlemoon - Eclipse 7 Carbon Rough Light 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £480.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + Kevlar |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 12K + 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Middlemoon |
Beskrivning från tillverkare
Den omåttligt populära Eclipse i Light version. Letar du efter ett rack med lägre vikt eller lider av tennisarmbåge är detta ett ypperligt val för dig som ändå vill ha kvalité rakt igenom.12 k plus 3 k i ytan och extremt stor kontroll i detta lättare rack som är baserat på storsäljaren Eclipse gold 7.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Leo", Kvinna 56 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Rund söt punkt centrum
Liten vikt
Liten vikt
2025-11-06, 22:07
4
Kvinna 51 år
Nivå: motionär
-
2025-11-05, 21:02
4
Man 58 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
-
2023-10-18, 20:45














