HARLEM - BIONIC 3K 2021
(7 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Harlem - Bionic 3K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 190,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Harlem |
Beskrivning från tillverkare
Bionic 3K är en av årets nyheter från Harlem Pádel. Med ny teknologi för att öka rackets styvhet och potential. Modellen är ett riktigt bra kontrollracket och vänder sig främst till avancerade spelare men även den som klassar sig som motionär. Det är också viktigt att understryka att denna modell har antivibrations-systemet ShockOut precis som övriga racket i Harlem Padels samling 2021 vilket ökar komforten i spelet och hjälper spelare som har problem med armbågar, axlar och handleder.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 7 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 51 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-05-04, 10:22
3
Man 90 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2026-05-04, 10:19
5
Man 20 år
Nivå: motionär
-
2026-02-05, 10:44
5
Man 51 år
Nivå: motionär
-
2025-12-29, 22:13
4
Man 36 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-02-26, 14:26
4
Man 36 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
-
2023-02-26, 13:17
















