CABRA - PRESTIGE ENERGY 2022
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Cabra - Prestige Energy 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £190.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cabra |
Beskrivning från tillverkare
Energy har en hårdare yta i 3K kolfiber och en kolfiberram som levererar en stark racket i en ren och elegant design. Detta har kombinerats med en rund racketform och en trevlig medium flex Black Eva-kärna. Denna racket är riktad till en bred grupp av spelare som söker lite extra kraft i sitt spel men också utmärkt känsla och kontroll. Cabra Frost Grip på ytan hjälper dig att få extra grepp om bollen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Gustav", Man 29 år
Nivå: avancerad
Bra form och längd på racket
2023-10-24, 22:52
4
Man 40 år
Nivå: motionär
-
2025-09-15, 21:57
4
Man 32 år
Nivå: avancerad
-
2023-04-08, 17:42




















