BABOLAT - VIPER JUAN LEBRON 3.0 2026
(4 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £330.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 360 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA Hard |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Babolat |
Beskrivning från tillverkare
Spela som Juan Lebrón... Används av vår bästa spelare (nummer 1 år 2019, 2020, 2021 och 2022) i den professionella kretsen. Racketen VIPER JUAN LEBRÓN 3.0 kännetecknas av sin EXPLOSIVA KRAFT och höga REAKTIVITET tack vare sitt 3K-kolfibermaterial, sin diamantform och det nya Dynamic Stability System, ett element placerat i hjärtat av racketen som ökar kraften genom att ge styvhet åt ramen och därmed öka stabiliteten vid slaget. Perfekt för tävlingspelare med en offensiv spelstil. De professionella spelarna i Babolat-teamet kan spela med en anpassad eller annorlunda modell av den befintliga utrustningen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 25 år
Nivå: elit
Jag tycker att racket är för mjukt
2026-03-29, 10:25
4
Kvinna 52 år
Nivå: motionär
Tungt
2025-12-27, 22:09
3
Man 23 år
Nivå: motionär
-
2026-04-18, 11:01
4
Man 23 år
Nivå: motionär
-
2026-03-29, 10:07














