VIBOR-A - MAMBA PRO BLACK 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Vibor-A - Mamba Pro Black 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 380,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA pro multidensity |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Vibor-A |
Beskrivning från tillverkare
Mamba Pro Black 2025 från Vibora är ett padelracket som passar spelare som vill ha en balanserad kombination av kraft och precision. Den svarta och gula färgsättningen skapar en visuell upplevelse och levererar hög prestanda på banan. Tack vare en nyutvecklad aerodynamik och strategiska hål i ramen, ökar både hastighet och slagenergi vilket förbättrar spelupplevelsen. Racketen är tillverkad av toppmaterial som 12K-kolfiber och en kärna i EVA Pro Multidensity för att garantera både slitstyrka och noggrannhet i varje träff. För de avancerade spelare som behöver en allsidig och pålitlig racket, är Mamba Pro Black ett förstklassigt val. Med sin hybridrunda form och optimala vikt, möjliggör den exceptionell manövrerbarhet utan att förlora styrka. Racketen är utformad för att briljera både i prestation och visuell framtoning, oberoende av tävlingsnivå.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 46 år
Nivå: nybörjare
-
2025-12-10, 19:51


















.jpg)
