STARVIE - AQUILA 2024
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Aquila 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 210,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 350 - 385 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft 30 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Den sticker ut för att vara ett bekvämt padelracket, som erbjuder bra känsla på banan med en perfekt balans mellan kraft, kontroll och rebound. Dess hanterbarhet är också överraskande tack vare densiteten av Soft 30-gummi i kärnan. Den är utformad för offensiva spelare på medelnivå, som letar efter bra acceleration och bra luftspel.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
5
Man 66 år
Nivå: motionär
Stjärna liv
2023-12-25, 20:41
3
"Jérôme", Man 50 år
Nivå: motionär
-
2025-05-10, 13:13
4
Man 46 år
Nivå: motionär
-
2024-04-29, 22:34

















