SIUX - TSUNAMI 5.0 12K 2021
(8 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Tsunami 5.0 12K 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 240,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Detta racket är ett exceptionellt allround racket med mer kontroll än Tsunami 5.0 24K, och mer kraft än Tsunami 5.0 3K. vilket genererar en skön känsla med bra kraft och bättre kontroll än modeller med smalare fiber. Ytan är slät och matt och dess kärna består av EVA Soft Hight Recovery gummi, viket ger otroligt snabb återhämtning efter varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 8 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Diego", Man 47 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Det saknas grovhet och på vintern känns den för hård.
2025-11-06, 21:35
4
"Fia", Kvinna 48 år
Nivå: avancerad
Helt Ok
2023-11-07, 22:00
4
Kvinna 56 år
Nivå: avancerad
Tryggt
2025-08-07, 16:34
4
Man 20 år
Nivå: motionär
-
2026-02-05, 20:45
3
"Hakim", Man 49 år
Nivå: motionär
-
2025-12-30, 10:15
5
Man 72 år
Nivå: motionär
-
2025-11-24, 09:59
















