SIUX - TRILOGY II CONTROL 2023
(11 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Siux - Trilogy II Control 2023:Specifikationer
RACKETPROFIL FRÅN RACKET VALIDATOR
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 350,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 345 - 365 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
| Information från Racket Validator | |
|
Racketguides egna mätningar för enklare och bättre jämförelser av padelracketar!
Ofta har tillverkarna egna definitioner av balanspunkt, hårdhet etc. vilket gör det svårt att jämföra olika padelracketar med varandra. Därför gör vi på Racketguide egna mätningar av racketar vi erhåller från tillverkarna. Vi använder en avancerad maskin som kan mäta allt från balanspunkt till hårdhet.
|
|
| Längd grepp | 12,0 cm |
| Längd racketblad | 25,0 cm |
| Längd totalt | 46,0 cm |
| Bredd racketblad | 26,0 cm |
| Tjocklek racketblad | 3,8 cm |
| Racketytskikt typ | Slät |
| Antal borrade hål | 68 st |
| Vikt | Medel 366 g |
| Balanspunkt mått | 23,2 cm från botten |
| Balanspunkt | Låg 50 % |
| Fasthet kärna | Medel |
| Manövrerbarhet | Lätt |
| Flexibilitet | Låg |
| Mätningen utfördes | 2023-11-28 |
Beskrivning från tillverkare
Det nya padelracket från Patty Llaguno är en modell som utmärker sig för sin hanterbarhet, eftersom den ger utmärkt kontroll och har en mycket stor sweet spot. Trots att det är ett specifikt kontrollracket, erbjuder racket en bra bollutgång. Slagytan är åt det hårdare hållet, perfekt för spelare på en avancerad nivå och kommer att vara favoriten för de med armbågsproblem, eftersom den inte genererar vibrationer vid träffen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 11 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 42 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Kontrollracket
2025-12-08, 16:43
4
"Katt", Man 42 år
Nivå: motionär
Lite för mjuk
2026-01-27, 20:05
5
"Nicklas", Man 37 år
Nivå: motionär
Bra tack
2023-12-24, 23:22
4
"Jo", Man 53 år
Nivå: motionär
Bra
2024-02-26, 16:38
4
"Per", Man 44 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
.
2024-06-02, 17:57
4
Man 44 år
Nivå: elit
-
2026-04-17, 10:39
















