SANE - IMPRONTA 5.3 MAX PRO SOFT 2021
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Sane - Impronta 5.3 Max Pro Soft 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $350.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 8K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft 25 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Sane |
Beskrivning från tillverkare
Impronta Max Pro Soft är ett mycket brett racket från SANE med ett stort fokus på kontroll. Vill du kontrollera matchen så är Max Pro Soft racket för dig. Med den röda metallic färgen kommer du sticka ut för mer än bara ditt spel.
Utskrift från www.racketguide.com














