ROYAL PADEL - 850 PURE WOMEN 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Royal Padel - 850 Pure Women 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £150.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Royal Padel |
Beskrivning från tillverkare
Royal Padel Pure Woman är ett idealiskt racket som är designat med extra mjuk vibrationskontroll i mitten. Detta racket garanterar bästa sving med komfort, vilket gör det till det ultimata valet för kvinnliga spelare. Det är unikt lätt och idealiskt för att öka kundens självförtroende och stil under spelet.
Utskrift från www.racketguide.com
















