PUMA - SOLARBLINK PADEL CTR BLACK 2023
(8 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som PUMA - Solarblink Padel Ctr Black 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 130,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från PUMA |
Beskrivning från tillverkare
Puma Solar Blink CTR 2023 är ett runt padelracket med medium-mjuk känsla som kombinerar kontroll och kraft på ett balanserat sätt. Med ram och slagytor i kolfiber samt en EVA-kärna med låg densitet erbjuder det både hållbarhet och komfort. Racketet ger stabila, precisa slag, minskar vibrationer och är lättmanövrerat tack vare sin jämna viktfördelning. Ett allroundval för spelare som vill utveckla sitt spel med både responsivitet och spelglädje.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 8 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
Man 38 år
Nivå: motionär
Behöver lite mer skjuts.
2025-11-16, 17:07
3
"David", Man 30 år
Nivå: nybörjare
Det är basic och jag klarar mig bra.
2025-11-10, 09:59
4
"Patrick", Man 53 år
Nivå: motionär
Gör jobbet!
2025-12-06, 13:38
4
"Daniele", Man 40 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Balanserad
2025-11-15, 01:38
4
Man 47 år
Nivå: nybörjare
-
2026-01-19, 16:16
5
Man 38 år
Nivå: motionär
-
2025-11-26, 20:19
















