OSAKA - PRO TOUR POWER TOUCH 2023
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Osaka - Pro Tour Power Touch 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 260,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K carbon fiber textreme |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Touch foam |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Osaka |
Beskrivning från tillverkare
Osaka Pro Tour Power Touch 2023 Padelracket (Lila/Sand) är en toppklass powerracket från Osaka! Detta stiliga racket har 18k Textreme fibrer gjorda av japansk kolfiber. Den något styva ramen, tillsammans med droppformen och huvudtunga balansen, gör racket optimalt för den offensiva spelaren som vill ta initiativet i spelet med fart och precision. Ytan, liksom ramen, är skapad med kolfiber och har en grovkornig sandpappersstruktur som ger extra grepp om bollen. Kärnan är gjord av EVA-skum, kallat Osaka's Touch Foam, som är lite hårdare för att öka precisionen i slagen. Ett perfekt offensivt verktyg för padelspelaren som med kraft och exakta attacker kan knuffa motståndarna i schackmatt.
Utskrift från www.racketguide.com















