NOX - LUXURY MJ10 2021
(9 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Nox - Luxury MJ10 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 290,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA Multilayered |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Nox |
Beskrivning från tillverkare
Majo Alayetos racket med diamantform och hög balans. Ramen är tillverkad av 100% kolfiber och träffytan i 12K kolfiber. Den räfflade slagytan ger bättre spinn i dina slag. Racket har sk Oversize Grip, vilket innebär att greppet är något längre än normalt.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.5(från 9 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"André Domander", Man 29 år
Nivå: avancerad
Bra kontroll
2024-02-19, 09:28
4
Kvinna 42 år
Nivå: avancerad
-
2025-10-13, 18:10
5
Kvinna 45 år
Nivå: motionär
-
2024-01-02, 15:43
5
Kvinna 44 år
Nivå: motionär
-
2023-12-26, 20:47
5
Kvinna 44 år
Nivå: motionär
-
2023-09-21, 19:43
4
Man 25 år
Nivå: motionär
-
2023-02-17, 18:33
















