JOMA - GOLD PRO CONTROL 2021
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Joma - Gold Pro Control 2021:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 170,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2021 |
| Vikt | 360 - 380 g |
| Form | Rund - Oversized |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Joma |
Beskrivning från tillverkare
För den avancerade spelaren som som har kontrollen som sitt främsta vapen. Den runda formen gör racket lätthanterligt och ger dig säkerhet i ditt spel. Racket har en ruggad yta, SPIN 3D, för extra effekt i dina slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Victor", Man 22 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Den är tung och mjuk, stort slagområde, medelbalans.
2025-10-30, 17:15
3
"Maddalena", Kvinna 59 år
Nivå: motionär
Ok
2025-12-02, 21:03
3
"Mostafa", Man 30 år
Nivå: nybörjare
-
2024-03-18, 04:31














