FLO PADEL - PULSE RUALA 2026
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Flo Padel - Pulse Ruala 2026:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 100,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 347 - 367 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Hard UKPA EVA Foam |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Flo Padel |
Beskrivning från tillverkare
Frigör ren kraft med Pulse: RUALA, en racket konstruerad för attackspelare på hög nivå. Med en högdensitets 12K Carbon yta och en Hard UKPA EVA Foam kärna, erbjuder RUALA det styvaste och mest responsiva slaget i vårt sortiment. Medan den delar premiuminterna delar med JOSH, är RUALA byggd i vår signatur FLO Hybrid Diamond Shape. Denna design flyttar sweet spot högre upp på rackethuvudet och ger den hävstång och "whip" som behövs för att dominera smashar och avsluta poäng med auktoritet. Klädd i en diskret svart och silver estetik, är den det ultimata verktyget för spelare som spelar ett snabbt och kompromisslöst spel.
Utskrift från www.racketguide.com











