ENEBE - RESPONSE GREEN 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Enebe - Response Green 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 120,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Hybrid |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Black EVA HR9 |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Enebe |
Beskrivning från tillverkare
Response-linjen har genomgått en ansiktslyftning. Man har valt en diagonal design från botten uppåt på framsidan av bladet. När det gäller de tekniska specifikationerna behåller den egenskaperna från tidigare modeller, ett mycket mångsidigt blad med professionella prestanda.
Utskrift från www.racketguide.com













