DUNLOP - GALACTICA 2023
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Dunlop - Galactica 2023:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | $310.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2023 |
| Vikt | 365 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA pro |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Dunlop |
Beskrivning från tillverkare
Byggd med 12K kolfiber av högsta kvalitet från Japan levererar enastående konsistens och prestanda i alla slag. Tri-Max-stöd förbättrar stabiliteten för bättre kontroll, medan Extra Grip ger ökad spinn för mer kraftfulla slag. En ny designad stötfångare längs ramen ökar hållbarheten.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Josema", Man 30 år
Nivå: motionär
Det är skrovligt för kontroll
2025-10-29, 20:17
5
"Isma", Man 47 år
Nivå: avancerad
Jag älskar det
2026-01-06, 20:08
4
Man 33 år
Nivå: avancerad
O
2025-11-14, 05:09














