CABRA - PREMIUM WIZARD 2022
(39 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | kr 3 780,00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Multilayered Intellicore |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Cabra |
Beskrivning från tillverkare
Kraftfull racket med exklusiva material. En hård och ruggad 12K-slagyta kombinerat med högkvalitativ kärna i flera lager som anpassar sig till ditt spel. För avancerade och kraftfulla padelspelare som söker sitt nya vapen.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 39 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Thomas", Man 39 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Trivs med allt förutom att jag börjat få ont i armen av det.
2025-04-01, 22:01
4
"Johan", Man 37 år
Nivå: motionär
Bra sweetspot men saknar tryck och vill ha längre handtag
2024-02-06, 12:58
4
"Matlock Linkleiter", Man 48 år
Nivå: avancerad
Bra kontroll, men något mjukt.
2024-01-27, 13:18
4
Man 44 år
Nivå: motionär
Sweetspot låg
2024-03-02, 19:57
5
Man 34 år
Nivå: avancerad
-
2025-12-28, 22:27
4
Man 22 år
Nivå: motionär
-
2025-11-13, 20:51














