BULLPADEL - VERTEX 05 TF 25 2026
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 450,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 365 - 375 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber XT |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | MultiEVA |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Bullpadel |
Beskrivning från tillverkare
De säger att padel är ett spel av beslut. Att välja mellan kraft eller kontroll, snabbhet eller precision, smidighet eller stabilitet. Men på Premier Padel Final, där bara spelare som kan bryta reglerna når fram, handlar storhet inte om att välja, utan om att bemästra allt, att känna att varje slag svarar perfekt till din hand. Vertex 05, racketen av "el Gato" Juan Tello och Delfi Brea, är redo att möta varje utmaning på världens mest krävande turnering. Skapad för dem som behöver ett verktyg som kan stödja dem i poängen som definierar karriärer. Trodde du att den ultimata racketen var en myt? Det är det inte. Den existerar. Upptäck nya Vertex 05 med Total Play: den ultimata upplevelsen för dem som kommer till Premier Padel Final för att bevisa sig själva.
Utskrift från www.racketguide.com











