ALACRAN - POISON 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Alacran - Poison 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 280,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 370 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | ESP Professional Rubber |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Alacran |
Beskrivning från tillverkare
Alacran Poison 2025 är ett högpresterande racket utformat för dig som vill kombinera precision med explosiv kraft. Med sin droppform (teardrop) får du både kontroll i defensiva lägen och acceleration i attacker. Slagytorna i aluminized 18K carbon ger styvhet och fin känsla, medan ESP medium density rubber-kärnan balanserar respons och komfort. Den strukturerade 3D sandy-yta hjälper dig att generera spinn och maximera kontrollen i effektslag. Ramen med C-Bone Twin Tube-konstruktion bidrar till ökad stabilitet och strukturell styrka. Den 38 mm-profilen ger en balanserad känsla i ditt grepp och spel. Alacran Poison lämpar sig för tekniska spelare med ambition att dominera varje poäng med intelligens, känsla och precision.
Utskrift från www.racketguide.com
















