ADIDAS - ADIPOWER MULTIWEIGHT CTRL 3.4 ALEX RUIZ 2025
(29 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 400,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 345 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 18K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | Eva High Memory |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Adidas |
Beskrivning från tillverkare
Adipower MULTIWEIGHT CTRL kombinerar banbrytande teknologier för att uppnå perfektion i kontroll. Álex Ruizs senaste racket maximerar prestandan i varje situation, med Weight & Balance System för anpassad vikt och balans. För att utnyttja varje uns av kraft inkluderar denna modell Dual Exoskeleton-strukturen och Power Embossed Ridge-kolförstärkningen i ramen, vilket garanterar maximal styvhet. Tillverkad av en blandning av Carbon 18K och High Memory EVA-gummi, erbjuder detta racket balans och exceptionell prestanda över alla typer av slag. Slutligen har Spin Blade Decal en texturerad yta som ger maximal friktion för spinnslag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 29 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Man 23 år
Nivå: motionär
Det är ett mycket bra kontrollracket för torra slag, du känner bollen mycket. Men det är ett racket som är svårt att accelerera och lyfta, hanterbarheten är inte den bästa och ibland är det för tungt för min axel.
2026-05-07, 12:48
4
"Valen", Man 27 år
Nivå: motionär
Mycket bekväm att använda. Kontrollerna är också mycket bra. Däremot är kraften inte bra.
2026-03-16, 15:23
3
"Ismail", Man 17 år
Nivå: avancerad
den har mycket kontroll men handtaget och ansiktet är för små
2026-03-31, 15:23
3
"Mariano", Man 61 år
Nivå: motionär
Jag gillar det eftersom det har kontroll, men jag skulle vilja ha mer kontroll.
2026-01-17, 00:31
4
"Oscar", Man 53 år
Nivå: motionär
Mycket kontroll, mellanhård touch
2025-10-26, 22:14
3
"ddd", Man 27 år
Nivå: motionär
?: its no good for smash
2026-03-16, 15:16














.jpg)

