ACA - BAHIA 2 2024
(3 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns butiker i andra regioner som säljer det här racket:
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som ACA - Bahia 2 2024:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 230,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2024 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA Fusion |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av ACA |
Beskrivning från tillverkare
Drottningen av mångsidighet, BAHÍA, med sin droppform, balanserade vikt och stora sweet spot, är ett racket som fungerar utmärkt i alla aspekter, vare sig det är i försvar, vid volley, en bandeja eller vibra, resultatet kommer att överraska dig.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.0(från 3 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"gashjdkf", Man 44 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
xdhfjkgluydudy
2026-04-29, 11:46
2
Man 37 år
Nivå: avancerad
Nej tack
2026-02-24, 17:46
4
"Zak", Man 17 år
Nivå: motionär
-
2026-04-23, 17:53

















