VIBOR-A - YARARA CLASSIC EDITION 2022
(9 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Vibor-A - Yarara Classic Edition 2022:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 1.870,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2022 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber + grafen |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Medel |
| Ytskikt - material | 3K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA SOFT |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Vibor-A |
Beskrivning från tillverkare
Vibora Yarara Classic Edition padelracket har en 3k fiber på slagyten och med en mjuk kärna av EVA SOFT, vilket ger en utmärkt känsla och en mjukare touch. Perfekt för såväl motionären som den avancerade spelaren som söker en racket med enastående harmoni av kraft och precision.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 9 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
3
"Manuel", Man 46 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Mycket bra kontroll, men han saknar kraft i anfallet.
2026-02-06, 09:23
5
"Jesus", Man 48 år
Nivå: avancerad
Mycket mångsidig och kraftfull racket
2025-10-22, 22:41
4
Man 55 år
Nivå: motionär
Bra kontroll och tillräcklig kraft
2025-12-08, 16:26
4
"Javi", Man 51 år
Nivå: motionär
Balanserad
2026-02-08, 19:50
5
"Dani", Man 45 år
Nivå: avancerad (har padelarmbåge)
Precision
2025-10-26, 01:02
2
Man 21 år
Nivå: motionär
-
2026-01-21, 22:00














