STARVIE - BRAVA PRO MATE BLACK EDITION 2025
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som StarVie - Brava Pro Mate Black Edition 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 2.100,00 kr. Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 385 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 15K aluminiserad kolfiber |
| Kärna - fasthet | Hård |
| Kärna - material | EVA PRO 50 |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från StarVie |
Beskrivning från tillverkare
Starvie Brava Pro Mate är återigen en populär modell i sin senaste upplaga, särskilt skapad för avancerade spelare som strävar efter att bemästra spelet med både kraft och precision. Racketen, som har en droppformad design och en innovativ yta av 15K-aluminerad kolfiber, erbjuder enastående flexibilitet – idealisk för dem som vill ha en optimal balans mellan komfort och kontroll.
Utskrift från www.racketguide.com
















