SIUX - TRILOGY ELITE 5 2025
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Fri frakt 1-2 dagar
£90.67
Pala de Pádel Siux Trilogy Elite 5
Fri frakt 1-2 dagar
£99.26
Pala de Pádel Siux Trilogy Elite 5 2025
Fri frakt 1-4 dagar
£107.05
Pala Siux Trilogy Elite 5 2025
Fri frakt 1-2 dagar
£132.13
SIUX TRILOGY ELITE 5 2025 (Pala)
Ej tillgänglig
£120.94
Siux Trilogy Elite 5 Padel Racket
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | £210.00 Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 355 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | 3K Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | EVA Soft |
| Speltyp | Motionär, Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Siux |
Beskrivning från tillverkare
Den nya padelracketen Siux Trilogy Elite 5 är designad för avancerade spelare som prioriterar kontroll i sin spelstil. Med sitt runda format och låga balans ger det här racketet en enastående hantering och stor precision vid slag från den bakre delen av banan, vilket är idealiskt för att hålla matchens tempo och trötta ut motståndaren med regelbundenhet och placering. Ytorna är tillverkade i 12K kolfiber, vilket ger en solid men elastisk struktur som maximerar bollutsläppet utan att förlora känslighet. 3K kolfiber-röret förstärker strukturen och ger ökad hållbarhet, medan kärnan av EVA Soft-gummi ger en mediummjuk känsla, mycket bekväm och med stor vibrationsabsorptionskapacitet. Den matta ytan med 3D-textur möjliggör mer effekt vid tekniska slag som bandejas eller viboras.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
4.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
Kvinna 44 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
För tungt
2025-09-19, 06:58














