PUMA - NOVA ELITE PWR 2025
(4 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 220,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 350 - 370 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 12K kolfiber textreme twill |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA ZOTE |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från PUMA |
Beskrivning från tillverkare
Höj ditt spel med PUMA NOVA ELITE PWR, ett racket som kombinerar enastående kraft med noggrann noggrannhet. Den eleganta designen gör att detta padelracket passar perfekt för spelare som vill ha optimal kontroll och pålitlig respons vid varje slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.5(från 4 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Hassan Saeed", Man 30 år
Nivå: avancerad
Det är ett bra racket som ger mig en skön tillfredsställelse.
2026-02-17, 09:02
1
"Bea", Kvinna 46 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
mycket framtungt och hög balans, jag har ont i axeln
2025-10-29, 23:45
3
"Zoe", Kvinna 50 år
Nivå: nybörjare
-
2026-03-14, 17:48
3
"Ottavio", Man 34 år
Nivå: nybörjare
-
2025-11-26, 22:46
















