NOX - X HERO WHITE 2026
(1 omdöme)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 65,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Låg |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Slät |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Glasfiber |
| Kärna - fasthet | Mjuk |
| Kärna - material | HR3 White EVA |
| Speltyp | Nybörjare |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Verifierad | Information verifierad av Nox |
Beskrivning från tillverkare
X-Hero är den idealiska racketen för nybörjare och medelavancerade spelare som söker en balans mellan konsekvens, komfort och manövrerbarhet för att njuta av varje match eller träningspass. Dess runda form och moderna material garanterar maximal kontroll i varje slag och erbjuder en dynamisk och rolig upplevelse på banan. Den införlivar teknologier från högre nivåer, såsom HR3-gummikärnan för förbättrad kraft och känsla, en kolfiberram som ger styrka och stabilitet och 3K glasfiber som optimerar bollens studs.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
1.0(från 1 omdöme)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
1
Kvinna 49 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
Den har ingen bollutgång, för mjuk, låter som papier-mâché.
2025-12-08, 13:46














