NOX - EQUATION ADVANCED 2025
(19 Omdömen)
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 130,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 360 - 375 g |
| Form | Rund |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | 3K Glasfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | HR3 |
| Speltyp | Nybörjare, Motionär |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Nox |
Beskrivning från tillverkare
Den nya EQUATION Advanced för säsongen 2025 kombinerar manövrerbarhet, kontroll och precision med en bra känsla och en stor sweetspot tack vare kombinationen av gummi som används i professionella padelracketar. EQUATION Advanced är ett racket med medelbalans, kolfiberram och anti-vibrationssystem för att skydda spelare från skador. Den skrovliga ytan på dess sidor, skapad med 3D-transparenta skikt, hjälper spelare att ge mer spinn till sina slag. Inkluderar Smartstrap® utbytbara säkerhetsremssystem. Mer hygieniskt, säkrare och mer anpassningsbart.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
3.5(från 19 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
4
"Miguel", Man 53 år
Nivå: avancerad
Lätthanterlig, reaktiv, bra kontroll
2025-06-12, 19:17
4
"Sergey", Man 48 år
Nivå: motionär
jag behöver mer kraft
2025-11-28, 07:53
4
Man 28 år
Nivå: avancerad
Trevlig allroundare
2025-06-10, 23:31
4
"Paolo", Man 47 år
Nivå: motionär (har padelarmbåge)
komfort, praktisk
2026-02-24, 09:23
3
Man 39 år
Nivå: motionär
Test
2025-12-11, 10:45
3
Man 46 år
Nivå: motionär
-
2026-03-07, 09:53















