JOMA - SLAM PRO ICONIC WHITE GOLD 2026
Jämför priser
Klicka på en butik för att gå vidare
Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 120,00 € Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2026 |
| Vikt | 350 - 360 g |
| Form | Dropp |
| Balanspunkt | Medel |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Mönstrad |
| Ytskikt - fasthet | Mjukt |
| Ytskikt - material | Glasfiber + 3K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | Black EVA |
| Speltyp | Motionär |
| Målgrupp | Vuxen, Junior |
| Ej verifierad | Inväntar verifiering av information från Joma |
Beskrivning från tillverkare
Padelracket designad för tävling. Märkets ikoniska modell, designad i droppform för att erbjuda kraft, lätthet och hanterbarhet. Anpassas till spelare som söker full prestanda i alla faser av spelet. Ram tillverkad med struktur av högresistent 3k-kolfiber fylld med högdensitets BlackEVA, vilket ger fasthet och kraft i varje slag. Dess JOMA 3D SPIN ytbehandlade tridimensionella relief ökar effektiviteten och kontrollen i slag med effekt som top spin eller slice. Dessutom har den strategiskt placerade AEROBUMP TECH fördjupningar, designade för att optimera det aerodynamiska flödet under slaget och ge bättre hanterbarhet.
Utskrift från www.racketguide.com




