HIROSTAR - ALIEN 2025
(2 Omdömen)
Jämför priser
Ingen butik i din region säljer det här padelracket.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det beror troligtvis på att det är en gammal årsmodell eller att det är slutsålt i alla butiker.
Det finns racketar med liknande egenskaper!
Här är några padelracketar med väldigt liknande egenskaper som Hirostar - Alien 2025:Specifikationer
| Information från tillverkaren | |
|---|---|
| Rek. pris | 3 340,00 kr Rekommenderat pris från tillverkaren Priset är en rekommendation från tillverkaren och stämmer därför troligtvis inte med alla marknaders priser |
| Lanseringsår | 2025 |
| Vikt | 365 - 380 g |
| Form | Diamant |
| Balanspunkt | Hög |
| Ramprofil | 38 mm |
| Ram - material | Kolfiber |
| Ytskikt - typ | Ruggad |
| Ytskikt - fasthet | Hårt |
| Ytskikt - material | 24K Kolfiber |
| Kärna - fasthet | Medel |
| Kärna - material | EVA Black |
| Speltyp | Tävling |
| Målgrupp | Vuxen |
| Verifierad | Information verifierad av Hirostar |
Beskrivning från tillverkare
Den senaste tillskottet till Alien-familjen, den nya Hirostar Alien är designad för spelare som söker hög prestanda och större kontroll jämfört med PRO-versionen. Ett balanserat, kraftfullt och precist professionellt racket som håller magin hos Tolito Aguirre levande. Kombinationen av 12K Carbon-yta och Eva Black-kärna ger den perfekta balansen mellan kraft och komfort, vilket ger kontroll och respons under hela matchen. Den aerodynamiska bron med strategiskt placerade öppningar optimerar luftflödet och minskar avsevärt vibrationerna i handtaget, vilket förbättrar greppet och stabiliteten under intensiva slagväxlingar. Tack vare det innovativa Hirostar Smart Holes System erbjuder detta racket överlägsen manövrerbarhet och större precision i dina slag, särskilt i försvars- och återhämtningssituationer. Den specialiserade matta sandblästrade ytan förbättrar taktil känslighet och säkerställer fullständig kontroll, särskilt på skruvade slag.
Utskrift från www.racketguide.com
Omdömen
2.0(från 2 Omdömen)
Vissa omdömen kan ha översatts till ditt valda språk
2
"shaun", Man 48 år
Nivå: avancerad
Vikten är inte balanserad för mig.
2026-01-26, 11:00
2
"Walter", Man 52 år
Nivå: nybörjare (har padelarmbåge)
För tung
2025-12-27, 14:57
















